Zagrebački klub livanjskih studenata nastao je 12. prosinca 2008. godine pod okriljem Livanjske zajednice Zagreb, s kojom i danas surađuje i djeluje na dobrobit svih Livnjaka i prijatelja Livna. Osnovao ga je Pere Semren, koji je prvi obnašao dužnost predsjednika.
Ovaj zavičajni klub okuplja ¬¬¬više od sto članova, studenata različitih fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, koji se početkom svake akademske godine okupljaju na prvom sastanku na kojem brucoše upoznaju s programom i aktivnostima. U svojim redovima imaju buduće stručnjake iz raznih područja, ali svi djeluju kao jedno kada je u pitanju dobrobit rodnoga im grada i livanjskoga kraja na koji su neizmjerno ponosni.
Glavni cilj svakoga projekta upravo je promoviranje Livna i podizanje svijesti o domovini i ljubavi prema istoj. S tim ciljem mladi Livnjaci svake godine posjećuju Vukovar i odaju počast braniteljima. Putevima heroja vode ih branitelji podrijetlom iz Livna koji su ih ove godine odveli i u Vinkovce.
Mladi se Livnjaci mogu pohvaliti brojnim uspješnim projektima, kao i nagradama koje su bile kruna njihovoga rada i truda. Od važnijih projekata valja istaknuti Sajam karijera Hercegbosanske županije, koji se održava od 2014. godine i na kojem se budućim studentima predstavljaju sastavnice Zagrebačkog sveučilišta. Ovaj hvalevrijedan projekt pokrenuo je nekadašnji predsjednik Tomislav Pavić, a Sajam se nastavio održavati svake naredne godine, uz sve veći broj zainteresiranih. Na spomenutom Sajmu studenti promoviraju vlastite fakultete te na taj način upoznaju buduće studente sa svim čarima studiranja u Zagrebu. U sklopu ovoga projekta održava se i probna državna matura osmišljena s ciljem pripremanja maturanata za pravu državnu maturu koja ih čeka samo dva mjeseca nakon probne, s obzirom na to da se Sajam karijera već tradicionalno održava u travnju. Nešto noviji, a jednako uspješan projekt svakako je radionica programiranja „ImašPetlju();“, koju je pokrenuo tadašnji predsjednik Mirko Mihaljević. Ova je radionica natjecateljskog tipa pa se najveći trud i znanje nagrađuju vrijednim nagradama, koje financira Mate Rimac. Osim Rimca, važnost ovoga projekta prepoznali su i članovi akademske zajednice pa ni ne čudi da se „Petlja“, našla među dobitnicima prošlogodišnje Rektorove nagrade. Od važnijih projekata treba spomenuti i edukativnu radionicu „IstražiUm“, koja se prvi put održava ove godine u sklopu Livanjskog kulturnog ljeta. Ovaj projekt osmislila je aktualna predsjednica Martina Periša, a namijenjen je mlađim generacijama, točnije učenicima petog razreda, koji kroz trodnevne radionice uče o mozgu i njegovim brojnim funkcijama.
Treba spomenuti da sve navedene projekte podržavaju Grad Livno i Hercegbosanska županija, kao i mnogi drugi sponzori, te mediji koji spremno izvještavaju o svakom projektu. Poseban doprinos kulturnom životu svojega grada mladi su Livnjaci dali 2021. godine, kada su zakopali vremensku kapsulu koja će se otvoriti tek za sto godina. U kapsulu su studenti smjestili važne uspomene koje će jednoga dana biti vrijedan prikaz stvarnosti njihovoga vremena.
Premda zauzeti učenjem i fakultetskim obvezama, ovi studenti Sveučilišta u Zagrebu uvijek nađu vremena za isticanje ljepota radnoga kraja i veličanje vrijednosti poput zajedništva i borbe za svakoga mladoga Livnjaka ili Livanjku koji se odluče svoje školovanje nastaviti u Zagrebu. S osmijehom na licu i vjerom u bolje sutra ističu da ono najbolje tek dolazi.